30 січня 2023 року зі студентами 4 курсу напряму «Право» Природничо-гуманітарного фахового коледжу було проведено захід, присвячений відповідальності за колабораційну діяльність в Україні.
Вебінар відбувся за сприяння Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». З вступним словом виступив Давиденко Михайло Миколайович, директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Лектор Марія Василівна Менджул, д.ю.н, професор, заступник декана юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» розкрила поняття «колабораціонізм» та проаналізувала статтю 111-1 КК України «Колабораційна діяльність».
Цікаво, що студенти мали змогу розв’язати практичні завдання (кейси) та висловити свою думку щодо наявності складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 111-1 КК України у діях конкретних осіб.
Активну участі у дискусії взяти також викладачі юридичних дисциплін Гошовська О. І. та Черниченко І. В.
Проведення таких заходів однозначно є актуальним та корисним в умовах продовження здійснення збройної агресії російської федерації проти України