Природничо-гуманітарний фаховий коледж святкував незабутньо: не лише у рідних стінах навчального закладу, але й на території Трансільванії. Двадцять п’ять ініціативних студентів під керівництвом трьох викладачів поїхали вивчати історію князівства Трансільванії (адже наші князі Ракоці були у 17-18 столітті керівниками Трансільваньського князівства). Почалося знайомство з цікавинками цієї держави (теперішньої території Румунії) на глибині 110 метрів. Соляна печера Турда — це підземний всесвіт: вона вразила нас своїми масштабами. На місці колись діючої шахти створили цілий світ, на кожному поверсі якого є і більярд, і футбольні майданчики, і ресторани. А поряд є кімнати для релаксації та оздоровлення, оздоблені демонстраційними зразками солі, яка тут добувалася. Неабияке враження на туристів справило соляне озеро, на якому мали можливість плавати усі охочі на маленьких човниках. А це ще те випробування, адже густина солі 85%, тож не кожен здатен там веслувати. Потім були години дороги, які супроводжувалися співом на весь автобус, переглядом фільмів і,вже під вечір, група туристів прибула в казковий замок, де проходили зйомки усім відомого серіалу "Wednesday". Замок сім’ї Кантакузіно здивував усіх великою кількістю вітражів, які у вечірньому світлі мали просто неймовірний вигляд. А виставка робіт Сальвадора Далі дозволила туристам перенестися в першу половину 20 століття та відчути себе мистецтвознавцями. Не обійшовся вечір і без традиційної румунської кухні: мамалига, баранина на грилі, яка відтерміновує процес старіння (так кажуть румуни), риба на грилі — це все було спожито на спільній вечері. Здавалося, що вражень для першого дня вже більше, ніж достатньо. Але коли ми вранці розплющили очі в готелі "Iri", то нашому здивуванню не було меж: він розташовувався біля підніжжя гори Карайман (2294 м), на вершині якої збудовано найвищий хрест, споруджений у пам'ять залізничникам. Світло цього величного хреста в обіймах хмар просто заворожувало. Так почався другий день екскурсійної програми. Замок Пелеш — королівська резиденція, яка збудована у 1914 році королем Каролем І (він споруджував його за власні кошти протягом 40 років) нагадує невеличкий палац (всього 110 кімнат), який вдало поєднує італійську елегантність та естетику німецького неоренесансу. В ньому кожна кімната увібрала в себе все найдорожче з різних країн. І, насамкінець, екскурсанти вирушили в середньовічний замок Бран 13 століття (замок Дракули). Це справжня чотирирівнева фортеця, розташована на вершині скелі. Вона запам'яталася своїми лабіринтами вузьких переходів і підземеллям, колодязем, який веде у підземні приміщення. Він був улюбленим місцем полювання князя Влада Цепеша (Дракули). Швидко промайнули два дні та настав час повертатися додому. Знов пісні, фільми, але додалися ще неймовірні емоції: очі всіх учасників екскурсії сяяли щастям. Тож дякуємо студентам різних курсів, керівникам групи - Данько-Товтин Людмилі, Гошовській Олександрі, Манохіній Беаті; агенству Thetravelpeople та Аліні Галатибі особисто.