Студенти спеціальності «Туризм» разом з викладачем туристичних дисциплін Кочаном В.М. взяли участь у ювілейних заходах, присвячених 60-річчю розвитку спортивного орієнтування в Україні. В рамках заходів відбулося урочисте відкриття Чемпіонату України зі спортивного орієнтування, до участі в якому в Ужгород приїхало понад 600 учасників з усіх регіонів України та країн Європи (Чехія, Словаччина, Румунія, Литва, Угорщина, Норвегія). Також, з ініціативи закарпатських ветеранів спортивного орієнтування і спільних зусиль Голови Закарпатської обласної федерації спортивного туризму Юрія Ляховича та Голови Правління ГО «Закарпатський фонд сталого розвитку Карпатського Єврорегіону» Василя Кочана відбулося урочисте відкриття відновленої міні-скульптури «Орієнтувальник» (першої і єдиної на теренах Східної Європи), яка й поповнила скарбничку екскурсійного маршруту «Міні-скульптури Ужгорода». В актовому залі ЗОШ № 5 відкрита експозиція найбільшої в світі колекції значків, присвячених спортивному орієнтуванню – «Історія, закарбована в металі».

Екскурс в історію. Саме у нас тут, на Ужгородщині, з 12 по 16 жовтні 1963 року відбулися перші всесоюзні змагання з туристського орієнтування – і з цієї дати офіційно відраховується історія спортивного орієнтування в Україні. Саме напередодні ужгородських стартів були розроблені і затверджені перші офіційні правила (квітень 1963) і проведені семінари для суддів і організаторів, і головне – під час тих змагань учасники вперше у колишньому Союзі використовували справжню топографічну карту. Проведення чемпіонату на Закарпатті стало чудовою школою для багатьох спортсменів та організаторів змагань і дало поштовх для розвитку спортивного орієнтування в країні. У 1977 році на 79 сесії Міжнародного Олімпійського Комітету, що проходив у Празі, спортивне орієнтування було визнано олімпійським видом спорту.

Кочан В.М., к. філос. н.

викладач туристичних дисциплін коледжу