Із 11 листопада по 5 грудня 2022 р. за ініціативи ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» та освітньої компанії HUMAN проводився III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови, який відбувався  в чотири етапи.

До участі запрошувалися учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Метою проведення щорічного конкурсу є розвиток в учнівської й студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови. Робочу групу зі створення тестових завдань для Марафону очолював Олександр Авраменко, автор шкільних підручників із української мови та літератури, посібників для підготовки до ЗНО.

Із-понад 34 тисяч учасників, які зареєструвалися для участі в марафоні, 10362 учасника виконали завдання чотирьох етапів марафону. Серед фіналістів конкурсу є й  представники Природничо-гуманітарного фахового коледжу, які попри технічні труднощі зуміли підтвердили свої знання української мови, дізналися багато нового під час виконання завдань і були нагороджені сертифікатами. Тож вітаємо наших учасниць:

- Бенько Діану, студентку групи ТО-11 (викладач-наставник Гординська Аліна Аурелівна);

- Вовчок Софію, студентку групи БО-21 (викладач-наставник Гординська Аліна Аурелівна);

- Філеп Олександру, студентку групи ФК-21 (викладач-наставник Соломко Наталія Іванівна).