21 березня 2017р. у Природничо – гуманітарному коледжі викладачем історії Ходанич М.М. була проведена конференція, присвячена 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років та 78-річниці проголошення Карпатської України.

Мар’яна Михайлівна зібрала цікавий матеріал та розказала про історію створення незалежної  держави зі своїм прапором, гербом, гімном.

У конференції взяли участь студенти «Комп’ютерні науки» -12 : Ганусич Юрій, Чобей Олександр, Лісовий Руслан, Шикула Юрій, Калинич Станіслав, Ходанич Павло, які у своїх доповідях розповіли про боротьбу за незалежність і соборність України, творців національної державності, історичні події, які були пов’язані  з визвольною боротьбою початку ХХ століття та 1938-1939 рр., утвердженням української державності у формі Української Народної  Республіки, Української держави, Західноукраїнської Народної  Республіки і Карпатської  України, їх значення для відновлення Україною незалежності  у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства та зміцнення міжнародного авторитету України.

У заході взяв участь заступник директора  з виховної  роботи  Попович Михайло Тихонович, який наголосив на актуальність цих подій, бо наша незалежна Україна знову  переживає важкі часи.

У кінці конференції  було вшановано хвилиною мовчання всіх, хто пожертвував своїм життям заради майбутнього нашої держави!

Слава Україні! Героям Слава!