В Закарпатті за сприяння центру сталого розвитку УжНУ та інституту «Республіка» пройшов цікавий захід «дебатний турнір». Такі заходи допомагають студентам розвинути комунікативні навички, розширюють світогляд, формують навички красномовства та вчать нестандартно мислити. Дебати - це інтелектуальна гра, яка розвиває критичне та аналітичне мислення шляхом дискусії навколо однієї теми. По всьому світу дебати використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення. Окрім того, завдяки дебатам розвивається культура публічних дискусій, толерантне відношення до опонентів, а також - формуються навички аргументованого переконання.  Вже 4 роки поспіль, активна молодь бере участь у національних дебатах з політичних реформ і отримує цікаві призи та визнання. Цьогоріч дебатний турнір відбудеться у щонайменше 28 містах України за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM.

Теми, які були на дебатах:

1) Уряд має реформувати шкільну освіту включивши до неї курс політичної освіти.

2) Уряд має завершити реформу місцевого самоврядування скасувавши рівень районів.

3) Уряд має надати право голосу на виборах лише платникам податків.

У місті Ужгород дебатний турнір пройшов 5 листопада 2020 року не без участі коледжан, а саме команди «Правознавців», учасники: Подзивалов Вадім та Пирога Максим. Які  посіли ІІІ призове місце в дебатах. Вітаємо наших студентів та викладачів циклової комісії юридичних дисциплін.