Через війну класичне ЗНО скасовано, але для вступу цього року на бакалаврський ступінь (перший курс університету) потрібно складати певний тест.

Міністерство освіти і науки України розробляє  Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ. Наразі немає інформації, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам, але для організації будь-яких іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію ми отримаємо з бази даних реєстрації для участі в ЗНО. Тому охочим вступати на навчання для здобуття ступеня бакалавра варто пройти процедуру реєстрації до 9 квітня. Тим, хто вже зареєструвався – нічого додатково робити непотрібно.

Якщо ви вже зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.

Якщо ви випускник минулих років і не реєструвалися на ЗНО:

  • створіть реєстраційну картку (https://zno.testportal.com.ua/registration). Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу.
  • роздрукуйте свою реєстраційну картку (якщо маєте змогу), заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях.
  • надішліть оформлену реєстраційну картку та копію паспортного документа до регіонального центру оцінювання якості освіти. Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: vintest@vn.testportal.gov.ua.

Якщо ви складали ЗНО в попередніх роках – радимо все одно зареєструватися для участі у тестуванні, оскільки наразі невідомо чи можна буде використовувати результати ЗНО минулих років для вступу цього року. Пізніше в травні Ви зможете відмовитися від участі цьому випробуванні, якщо нормативними документами буде передбачена можливість використання результатів ЗНО минулих років.

Якщо ви здобуваєте повну загальну середню освіту і не реєструвалися на ЗНО:

  • створіть реєстраційну картку (https://zno.testportal.com.ua/registration). Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу. 
  • роздрукуйте реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях.
  • оформлену реєстраційну картку та копію паспортного документа передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся.

Якщо ви не маєте можливості роздрукувати картку або передати документи до свого закладу/надіслати до регіонального центру не хвилюйтеся: достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку. 

Учасники, які вже мають Сертифікат ЗНО, можуть заходити на свою  Інформаційну сторінку (логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій.

У разі якщо  ви не маєте сертифіката ー не хвилюйтеся: невдовзі ми повідомимо вам, як отримати логін і пароль для входу на свою Інформаційну сторінку. Стежте за оновленнями на  сайті https://testportal.gov.ua/