Патріотизм починається з любові до своєї оселі, з колискової, яку співала мати, з рідної мови і пісні. Саме ці фактори формують поняття "малої батьківщини".

Література рідного краю – це джерело світогляду земляків, котрі пройшли довгий шлях пізнання світу і людей. Свій досвід визначні письменники Закарпаття передали в неоціненних творчих доробках, ознайомитися з якими кожен може у бібліотеці коледжу.

Сьогодні важливо, щоб молодь дізналася про життя та творчість письменників-земляків. З метою пробудження інтересу до творчої спадщини митців Закарпаття, до історичного минулого та сьогодення, викликати бажання оберігати й примножувати традиції свого краю працівниками коледжу було створено книжкову полицю, присвячену творчості визначних постатей Закарпаття.

Отож спробуймо зберегти те, що маємо, і за допомогою подібних заходів виховувати поглиблений і жвавий інтерес молоді до минулого, до соціально-історичних коренів свого народу, що і є однією із ознак культурного і національного відродження