Наші спеціальності:

Cпеціальність 5.06010101 «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»
Серед безлічі міст і сіл нашої країни чи планети яскраво виділяються ті, що здіймають до неба дахами чудових будівель чи тішать око мереживом барокових візерунків, міццю велетів–споруд чи спокійним поглядом вікон житлових кварталів, продуманих до дрібниць. Та всі ці дива з`явилися не самі – вони створені талантом і руками людей – справжніх фахівців, будівельників. Саме їх професія – одна з найдавніших у світі, але й найсучасніша: усі новітні технології впроваджуються в будівельну індустрію. Тому сучасний будівничий – це висококваліфікований фахівець, що володіє як традиційними, так і модерними прийомами і методами, застосовує різні матеріали і технології.

Одним із них можеш стати і Ти , якщо вирішиш вступити до Природничо-гуманітарного коледжу на спеціальність «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

Технік-будівельник готується для виробничо-технологічної діяльності в будівельних організаціях і підрозділах на посадах майстра, виробника робіт та ін., що вимагають вищої технічної освіти.

Молодший фахівець повинен бути підготовлений до активної творчої, професійної і соціальної діяльності, яка б сприяла прогресу суспільного розвитку, вмінню самостійно здобувати нові знання, контролювати і коректувати зроблене. Молодший фахівець повинен вільно володіти державною мовою, професійно використовувати одну з іноземних мов.

Він повинен уміти оцінювати історичні і сучасні процеси, проблеми в житті країни, тенденції світового розвитку, повинен мати високі моральні якості, звички організаторської та управлінської діяльності, вміти ухвалювати професійні рішення з урахуванням соціальних наслідків.

Молодший фахівець - технік-будівельник - після закінчення навчання може працювати на різних посадах:

  1. Техніком-будівельником.
  2. Техніком-оглядачем.
  3. Оглядачем будови.
  4. Техніком-проектувальником.
  5. Техніком-лаборантом (будівельником).
  6. Техніком із нормування праці.
  7. Техніком з підготовки виробництва.

Він буде вміти:

  1. Забезпечувати виробництво будівельно-монтажних робіт відповідно до проекту виробництва робіт, робочих креслень, вимог нормативних документів і термінів здавання об'єкту.
  2. Організовувати роботу майстра з приймання і складування матеріалів, конструкцій, раціонального використання будівельних машин, транспортних засобів, розстановки і видачі завдань бригадам і ланкам.
  3. Контролювати послідовність роботи, усуваючи порушення технології і забезпечуючи якість будівельно-монтажних робіт.
  4. Контролювати дотримання вимог з охорони праці, протипожежної безпеки, захисту довкілля .
  5. Користуватися покажчиком державних стандартів, СНіПами та іншою нормативною документацією.

І буде знати:

  1. Технологію та організацію будівельного виробництва, проектно-кошторисну документацію на об'єкти, що будуються, будівельні норми і правила на виробництво і приймання будівельно-монтажних робіт.
  2. Конструктивні рішення будівель і споруд, основи розрахунку будівельних конструкцій.
  3. Трудове законодавство, правила і норми  охорони праці, шляхи захисту довкілля.
  4. Економіку, організацію праці, планування роботи на ділянці, основи управління трудовим колективом, єдині норми і розцінки, чинні положення про оплату праці.

Після отримання диплома молодшого спеціаліста випускники мають можливість вступу на інженерно-технічний факультет ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (кафедра міського будівництва і господарства).

Вирішуй ,чи хочеш залишити справжній добрий слід на землі!

Якщо вирішив - ласкаво просимо! Збудуємо новий світ разом!

 

Спеціальність 5.05010301 Розробка програмного забезпечення

Ця спеціальність – одна з найнеобхідніших спеціальностей сьогодення. Ви навчитеся професійно володіти мовами програмування для тестування і розробки програм, будете знати будову та техніко-експлуатаційні характеристики електронно-обчислювальних машин та мереж, економіку, організацію і планування роботи обчислювальних центрів.

Студенти, які навчаються за цією спеціальністю, отримують кваліфікацію технік-програміст.

Програміст повинен володіти навичками алгоритмізації та структуризації даних, орієнтуватися в фундаментальних поняттях сфери інформатики, мати навички програмування на декількох програмних і машинно-орієнтовних мовах, налагодження і тестування програм.
Програмісти створюють програмні дані загального призначення та спеціалізовані пакети прикладних програм. Для цього вони повинні володіти методологію побудови математичних моделей економічних та виробничих процесів.

Технік-програміст повинен знати фундаментальні розділи математики в обсязі, достатньому для використання математичного апарату у процесі розв`язання професійних завдань, побудови математичних моделей, фундаментальні структури даних та алгоритми обробки інформації, які застосовуються в ЕОМ, архітектуру ЕОМ і комп`ютерних мереж, основи мови програмування, сучасні технології проектування та розробки програмного забезпечення, сучасні підходи до побудови людино-машинного інтерфейсу та засоби візуального програмування, принципи організації баз даних та мову запитів SQL та вміти застосовувати базові знання математики та фізики, виконувати необхідні розрахунки для здійснення майбутньої професійної діяльності,  організовувати безпечні умови праці на виробництві, застосовувати набуті знання для здійснення професійної діяльності при розробці, налагодженні та експлуатації програмного забезпечення. В процесі навчання студенти отримують навики програмування в TurboPascal, C++, Асемблері, мови SQL-запитів, середовищі Visual Basic for Application, Delphi, Java Script, HTML, PHP, Visual C та навики використання CASE-засобів проектування та документування програмних засобів (UML, Power Designer, Platinum Erwin та ін).

Технік-програміст може працювати на підприємствах, організаціях та установах усіх форм власності, сфері пенсійного забезпечення, соціального захисту, центрах зайнятості, державних адміністраціях на таких посадах, які програміст – розробник програмного забезпечення, програміст – тестувальник програмного забезпечення, системний аналітик – програміст, керівник (менеджер) проектів складних програмних систем, системний адміністратор, інженер з інформаційних технологій у промислових, фінансових, торгівельних,, адміністративних організаціях, адміністратор комп`ютерних мереж, адміністратор інтернет - технологій, розробник – адміністратор баз даних.

 

Фінанси , оціночна діяльність та бухгалтерський облік

Люди живуть у світі, який їм доводиться весь час підтримувати в певному порядку. Цей порядок дозволяє людям справлятися з незручностями природного середовища і забезпечувати собі можливість задовольняти потреби, що постійно виникають. Назва цього порядку – цивілізація. До складу цивілізації входить багато чого, але ми поведемо розмову тільки про один із блоків цивілізації – економіку, або, як її інакше називають, господарське життя.

Економіка – дуже широке поняття, і, щоб нам було легше про неї говорити, варто виділити її найважливіші складові частини. Це торгівля, виробництво, послуги всіх видів і грошова система. У всьому світі в найбільших фірмах, банках, страхових компаніях, в урядових органах і в будь-якому університеті чи школі бізнесу ви знайдете людей, на візитній картці яких буде написано "економіст". Що ж це за професія і чим займаються люди з такою кваліфікацією?

Економіка – наука, яка досліджує, як люди використовують наявні обмежені ресурси для задоволення своїх необмежених потреб у життєвих благах. Сама назва цієї науки прийшла зі Стародавньої Греції і була створена шляхом з'єднання двох слів: "ейкос" – "господарство" і "номос" – "закон", так що слово "економіка" в буквальному перекладі з давньогрецької означає "закони господарства".

Економіка – наука дуже конкретна, побудована на аналізі цифр і використанні різного роду методів розрахунків, іноді досить простих: чотири дії арифметики плюс ступені, а іноді досить складних. Відповідно, людині, яка не любить працювати з цифрами і яку будь-які розрахунки приводять у смуток, краще  цієї професії не прагнути.

Подумайте, які асоціації виникають у Вас зі словом "економіст"?  Банківський  службовець, міністр фінансів, комерсант, бухгалтер, брокер, маркетолог? Спектр економічних спеціальностей дійсно дуже широкий, що в економіці найрізноманітніші люди можуть знайти заняття до душі. Тому ВНЗ готують фахівців з економіки різного профілю.

Економічні спеціальності мають спільні риси і відмінності. Переважно ці характеристики стосуються вимог до шкільної підготовки і особливостей мислення.

Володіння математичними знаннями забезпечує вміння вибудовувати моделі економічних процесів і здійснювати складні математичні розрахунки. Іноземна мова для економіста (а краще не одна) – це перепустка в найсучасніші напрями прикладної економіки! Багато фахівців говорять про те, що, не знаючи англійської мови, неможливо бути економістом, тому що більшість понять і концепцій економіки склалися в англомовних країнах. Друга іноземна мова (німецька або французька) відкриває економісту-  початківцеві двері в престижні ВНЗ, які все частіше співпрацюють із європейськими навчальними закладами та пропонують своїм студентам стажування за кордоном. Будь-який фахівець у галузі економіки повинен мати добре розвинене уміння аналізувати, знаходити різні шляхи вирішення одного і того ж завдання, не цуратися програмування.

Умовно всі економічні спеціальності з точки зору психологічного портрета фахівця можна розділити на кілька груп. Кожна з груп висуває особливі вимоги до природи людини (темпів працездатності та перемикання уваги) і її інтересів.
Найтрадиційніше розуміння професії "економіст" – це, наприклад, давно сформована спеціальність бухгалтера. Основним у діяльності бухгалтерів є реєстрація, опрацювання відомостей про діяльність господарства; контроль, аналіз даних, їх узагальнення та передача користувачам.

Усе більше ВНЗ готують бухгалтерів за профілем тієї чи іншої галузі господарства.

Молодший спеціаліст із бухгалтерського обліку, що закінчив Природничо-гуманітарний коледж, здатний виконувати наступне:

  • здійснювати приймання і перевірку первинних документів;
  • забезпечувати зберігання грошових і товарно-матеріальних цінностей;
  • оформляти документи і відображати в бухгалтерському обліку операції, пов’язані з рухом коштів і товарно-матеріальних цінностей;
  • виконувати нарахування і перерахування різних платежів, заробітної плати, податків та інших виплат;
  • вести облік документів, оформляти бухгалтерські операції за розрахунками  податків та зборів, з постачальниками;
  • проводити інвентаризацію і переоцінку товарно-матеріальних цінностей;
  • проводити аналіз економічної та фінансової діяльності підприємства за даними балансу;
  • здійснювати контроль ціноутворення на підприємстві;
  • проводити обробку облікових реєстрів та складання бухгалтерської звітності з використанням комп’ютерної техніки;
  • надавати інформацію для прийняття управлінських рішень.

Найбільшого успіху в такій спеціальності досягають терплячі та пунктуальні люди, які вміють не знижувати якості праці при монотонній роботі.

Держава та приватний сектор потребують фахівців, які займаються оцінюванням проблем і тенденцій світового ринку у сфері біржової діяльності, вміють оцінювати та аналізувати фінансовий стан підприємства, укладати договори на брокерське обслуговування між брокерською конторою та клієнтом, здійснювати відкриття рахунку клієнта, обліковувати операції з купівлі-продажу цінних паперів та виплаті дивідендів тощо.

Тобто майбутній молодший спеціаліст з оціночної діяльності має стати професійним учасником ринку нерухомості і вміти використовувати той чи інший вид діяльності на ринку нерухомості залежно від типу підприємницької діяльності, реалізовувати об'єкти нерухомості.

Фахівці-випускники зможуть працювати на будь-якій біржі, в акціонерних товариствах, в установах банку, нотаріальних конторах, оціночних компаніях, на підприємствах різних форм власності на первинних засадах брокера з цінних паперів; біржового маклера; дилера цінних паперів; торговця нерухомістю; торгівельного агента; торгівельного брокера; обліковця; касира, бухгалтера, економіста, оцінщика майна та земельних ділянок.

Висока професійна компетенція молодшого спеціаліста зі спеціальності   "Оціночна діяльність"  забезпечується його ґрунтовною теоретичною підготовкою і практичними навичками для активної творчої, професійної та соціальної діяльності.

Вивчаючи комплекс дисциплін із питань оцінки вартості майна, студенти навчаються систематизувати знання з економічних процесів, пов'язаних з об'єктами нерухомості і суб'єктами, що діють на ринку нерухомості (фізичними та юридичними особами), методах та засобах, що забезпечують ефективність усіх видів його діяльності на йому.

Опановуючи спеціальність «Оціночна діяльність», майбутній фахівець має виконати цілий ряд завдань:

  1. вивчити понятійний апарат - основи ринку нерухомості;
  2. розкрити суть, показати основні відмінності об'єктів нерухомості;
  3. зрозуміти функціональні особливості ринку нерухомості і процеси, що проходять на ньому;
  4. розкрити основні характеристики і класифікацію об'єктів нерухомості;
  5. визначати суть і технологію правочинів із нерухомості;
  6. оволодіти основними підходами і методами оцінки об'єктів нерухомості;
  7. вміти оформлювати результати оцінки нерухомості.

Усе це ви можете опанувати, обравши сучасну перспективну, а головне - актуальну на сьогодні спеціальність - «Оціночна діяльність»!!!

Відома приказка стверджує, що на три речі в світі людина може дивитися без зупину : на воду, вогонь та руки касира, що відлічує їй гроші! Мабуть, саме тому люди стають пожежниками, моряками чи фінансистами. Однак  у сучасному світі свої порядки. Так, якщо 35 років тому велика кількість людей бажала все ж таки стати моряками, то сьогодні найвищі позиції будь-якого рейтингу найбільш престижних та затребуваних професій займає професія «ФІНАНСИСТ».

Спеціальність «Фінанси і кредит» в умовах ринкової економіки і бізнесу сучасна і престижна, володіючи якою, ви без проблем знайдете своє місце в професійній діяльності. Всі ми добре знаємо, що фінанси є сьогодні в наший країні тією сферою економіки, яка дуже гостро потребує чітко вивірених і правильно організованих дій. Можна пригадати добре всім відому приказку :"Не в грошах щастя". Так, це правда. Але щастя, крім іншого, ще і в тому, щоб знайти цікаву і потрібну суспільству професію. Спеціальність "Фінанси і кредит" для цього надає прекрасні можливості!

Спеціальність «Фінанси і кредит» для студента-випускника - це:

  • перспектива:  швидке кар'єрне зростання в реальному секторі економіки;
  • престиж:  перевага випускника на ринку праці;
  • високий професіоналізм:  новітні інформаційні і освітні технології;
  • унікальність:  знання, відповідні часу;
  • ваше майбутнє:  професія фінансист - безпрограшний вибір.

Перевага випускників спеціальності «Фінанси і кредит» у тому, що вони мають широку сферу працевлаштування:

  • державний податковий інспектор;
  • бухгалтер;
  • бухгалтер - ревізор;
  • касир;
  • економіст;
  • страховий агент;
  • кредитний інспектор;
  • брокер (посередник) з цінних паперів;
  • дилер цінних паперів;
  • біржовий маклер;
  • інспектор з організації інкасації та перевезення цінностей;
  • фінансовий інспектор;
  • митний інспектор тощо.

Ви можете стати КРУТИМ ФІНАНСИСТОМ! Вірте в себе!

А щоб здійснилася Ваша мрія, вступайте до Природничо- гуманітарного коледжу. Чекаємо на Вас!

Щасти!

 

Туристичне обслуговування

Природничо-гуманітарний коледж запрошує тебе на навчання на спеціальність «Туристичне обслуговування».

Для вступу в коледж на спеціальність «Туристичне обслуговування»  тобі необхідно скласти вступні іспити з таких дисциплін:

  • Українська мова.
  • Географія.

На сьогодні підготовка спеціалістів  напряму підготовки  «Туристичне обслуговування»  є перспективною і нагальною потребою для туристичного ринку України загалом  і Закарпаття зокрема.

Термін навчання в коледжі – 3 роки і 6 місяців.

Під час навчання в коледжі на спеціальності «Туристичне обслуговування» Ти сформуєшся як:

  • всебічно обізнаний та ерудований випускник;
  • професіонал у сфері туризму, який зможе представляти Закарпаття на європейському рівні ;
  • фахівець, який має можливість перетворити туризм на сферу подолання депресивних економічних процесів у регіоні;
  • спеціаліст, який у сучасних конкурентних умовах зможе створити власний бізнес та розвивати внутрішній туризм.

Закінчивши навчання за цією спеціальністю, Ти  отримаєш диплом молодшого спеціаліста і  зможеш працевлаштуватися на такі посади:
-  помічника менеджера з внутрішнього туризму;
-  помічника менеджера з міжнародного туризму;
-  агента з організації туризму;
-  консультанта та організатора подорожей.

Більшість випускників коледжу після одержання  диплома молодшого спеціаліста  продовжують своє навчання на факультеті туризму та міжнародних комунікації  ДВНЗ«УжНУ».

Ти запитуєш : - А чим займається фахівець у галузі туризму?

Ми відповідаємо: - Фахівець у галузі туризму займається багатьма важливими і неймовірно цікавими справами:
1)    реалізацією комплексу туристичних послуг;
2)    вивчає український  та закордонний ринок послуг;
3)    робить аналіз змісту, вартості, особливостей послуг готелів, музеїв, транспортних підприємств;
4)    бере участь у розробці внутрішніх та міжнародних маршрутів;
5)    самостійно здійснює підготовку даних для складання кошторисів турів та екскурсій;
6)    проводить рекламну діяльність з метою залучення громадян до оздоровлення, проведення змістовного дозвілля, ознайомлення з історико-культурною спадщиною, природним середовищем;
7)    надає повну інформацію про обсяг, умови та якість туристичних послуг;
8)    самостійно складає угоди на туристичні послуги та веде контроль їх виконання;
9)    дарує МРІЮ – відпочинок, сонце, море, гори, пальми…..

Навчальний процес у коледжі забезпечується якісно сформованим колективом педагогічних працівників шляхом проведення різних заходів:

  • лекційних, практичних, семінарських занять;
  • групових та індивідуальних консультацій;
  • навчальної та виробничої практик.

До речі, щодо практик! Це окрема сторінка студентського життя ,наповнена цікавими подорожами, захоплюючими краєвидами, ночівлями під зоряним небом, піснями біля вогнища, дослідженнями рельєфу та місцевості.

Систематично проводяться навчальні екскурсії та  туристичні подорожі  з краєзнавчою метою  найпопулярнішими туристичними маршрутами  Закарпаття, України та Центральної Європи.

До Твоїх послуг у стінах природничо-гуманітарного коледжу  щодня відкриті бібліотека з читальною залою, комп’ютерні класи, спортивна й тренажерна зали,  спортивний  майданчик, їдальня, кафе, гуртожиток, медичний кабінет.

Ласкаво просимо до нашого закладу!!!!

 

Землевпорядкування

Земля належить до числа основних ресурсів соціального розвитку, що характеризується обмеженістю у просторі, постійним місцезнаходженням та вичерпністю родючості. Ці якості перетворюють землю не просто на об’єкт економічних відносин, а на головний природний ресурс держави, основне природне багатство. А тому робота системи заходів із охорони, контролю за використанням та організацією раціонального використання земельних ресурсів є надзвичайно важливою для функціонування усіх галузей економіки держави. Основна роль у цьому належить фахівцям із геодезії, картографії та землеустрою. Здобути такий фах можна у Природничо-гуманітарному коледжі ДВНЗ «УжНУ».

У зв’язку із стрімким розвитком соціально-економічних відносин в Україні та розвитком сучасних GNSS- та GIS-технологій потреба у фахівцях цієї галузі зростає дедалі більше, причому щоразу у нових сферах використання. На сьогоднішній день без роботи фахівців із геодезії, картографії та землеустрою не проходить жоден процес у народному господарстві. Отже, реалізація прав (право приватної власності, оренди, суборенди, постійного користування, сервітуту…) на землю громадянами та юридичними особами, надходження коштів від оподаткування за землю як основний найдорожчий ресурс нашої держави, архітектурне планування та безпосереднє будівництво, сільськогосподарське виробництво, промисловість, цивільно-правові відносини (купівля-продаж нерухомого майна, успадкування, купівля-продаж землі та будівель, дарування землі та будівель, міна землі та будівель, іпотека, судові правовідносини), землевпорядне проектування, моніторинг стану земельних ресурсів, прогнозування використання та родючості грунтів, розрахунок нормативно-грошової та експертної оцінок - жоден із цих процесів не може проходити без фахівців цієї галузі.

Випускники спеціальності «Землевпорядкування» можуть реалізовувати себе як майбутні фахівці у місцевих органах самоврядування (міських, сільських та селищних радах), котрі переживають серйозний брак кваліфікованих кадрів для контролю за розпорядженням місцевим органом самоврядування земельними ресурсами; у територіальних та керівних органах виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням чинного законодавства при використанні земельних ресурсів (на державній службі); у структурних підрозділах сільськогосподарської інспекції; у державних проектних, виробничих та науково-дослідних підприємствах  у сфері геодезії, картографії та землеустрою для виконання робіт із землевпорядкування, геодезії, картографії, роботи із GPS-та GIS-системами; в будівельних компаніях; у юридичній практиці.

Студенти коледжу ДВНЗ «УжНУ» мають змогу навчатися обраній професії за сучасною програмою, вивчаючи нове геодезичне, землевпорядне та GIS-програмне забезпечення, геодезичні прилади, та проходити виробничу практику безпосередньо у виробничих або державних установах і організаціях, що дасть змогу здобути практичні навички, необхідні повноцінному фахівцеві в  епоху ринкової економіки і бурхливого розвитку технологій.

Тож якщо Ви хочете отримати фах, що гарантує майбутнє працевлаштування і самореалізацію, - вступайте до нас, здобувайте диплом молодшого спеціаліста – землевпорядника  і продовжуйте навчання на географічному факультеті ДВНЗ «УжНУ» - аж до здобуття дипломів бакалавра та магістра.

Ласкаво просимо!  Хай щастить!

 

Правознавство

Не раз чуємо, що юристів – море! А хорошого шукаємо…

На сучасному етапі розвитку суспільних відносин існує потреба у юридичних знаннях.

Реалізація цієї потреби – у здобутті юридичної освіти, підвищенні правової культури населення.Вища юридична освіта не може бути пасивною, вона повинна істотно і динамічно впливати на навколишнє середовище, формуючи цивілізоване демократичне правове поле. У цьому проявляється її позитивна роль і просвітницька місія.

Напрям  «Правознавство» Природничо-гуманітарного коледжу ДВНЗ  «УжНУ» готує фахівців відповідно до навчального плану підготовки за освітньо- кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

По закінченні навчання студенти отримують диплом про здобуття вищої освіти зі спеціальності «Правознавство» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та можуть продовжувати навчання на юридичному факультеті Ужгородського національного університету.

Отримавши диплом, наші випускники мають змогу працювати на посаді юриста у місцевих органах державної влади, органах місцевого самоврядування, органах юстиції, інших державних органах та установах, на підприємствах усіх форм власності.

Гордістю напряму «Правознавство» є наші випускники, знані в області та за її межами юристи – практики, кандидати юридичних наук – Менджул М.В. – доц..кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури, Петрик В.В. та Дев’ян-Чундак М. – практикуючі адвокати, Тернущак М.М., Лейба Є.В. – викладачі Природничо-гуманітарного коледжу, адвокати, Зубач Б.Ю. –  провідний юрист із міжнародного права у м.Прага.

Під час навчання студенти додатково мають змогу пізнати таємниці майбутнього фаху у Клубі майбутнього юриста, де частими гостями є працівники органів юстиції, прокуратури, суду, практикуючі адвокати та нотаріуси.

Поглибленню рівня теоретичних знань та засвоєнню практичних навичок сприяє навчальна і виробнича практика, яку студенти проходять в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури, суду, органах юстиції, юридичних службах підприємств, установ впродовж другого, третього та четвертого курсів.

Диплом молодшого спеціаліста з правознавства – хороший старт для Вашої кар’єри, адже, отримавши його, ви маєте змогу продовжувати вдосконалення професійної майстерності, поєднуючи практичну діяльність і навчання.

У складний для України час формування європейських цінностей та захисту своєї землі від ворога– сусіда справжній юрист – патріот, юрист – ерудит, юрист – правдолюб і правдошукач украй потрібен нам. Якщо це Ти – чекаємо на Тебе у Природничо – гуманітарному коледжі, де й почнеться Твоя складна ,але дуже гідна життєва дорога – стояти на сторожі Його Величності Закону, на захисті Її Величності Людини.Nike Air Zoom Pegasus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *