Відповідно до плану виховної роботи  коледжу  та за доброю традицією щороку   в ПГК відзначають річницю проголошення незалежності Карпатської України  системою навчально-виховних заходів.

15 березня 2018 р., об 10:00 год.,  відбулася лекція  викладача історії Собов Ж.В. для студентів І-х курсів  разом зі  студентом ІІІ курсу спеціальності «Право» Росулом Олегом, який два рази ставав обласним призером Малої академії наук України, представляючи своє дослідження з історії та дипломатії Карпатської України. Вони виступили  перед чисельною аудиторією, висвітливши складні зовнішньополітичні  обставини в Європі 1938-1939рр.

Основні акценти припали на події в Хусті 14-15 березня 1938р. Усі присутні переглянули документальний фільм, який дав можливість відчути дух тієї епохи, високий рівень національної свідомості та патріотизм діячів, непереборне бажання творити свою державу на своїй землі.

Тематична лекція супроводжувалась активною дискусією ,у  ході якої першокурсники виявили активну громадянську позицію, глибокі знання історії України загалом та Закарпаття  зокрема.

Пам’ять про героїчну боротьбу  Карпатських Січовиків сьогодні як ніколи актуальна.  Молоде свідоме покоління українців повинно знати непрості сторінки нашої історії, щоб не зраджувати своїх інтересів мовчазною згодою на фальсифікації та спекулювання історичними подіями.

/Nike_7_1