2 лютого 2021року в Природничо-гуманітарному фаховому коледжі відбулась відкрита лекція на тему “ Українська революція 1917-1921рр. Бій під Крутами» Провела її викладач історії Ходанич М. М. Лекція була присвячена 103-й річниці битви під Крутами.

Мар'яна Михайлівна звернула увагу на те, що Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме вони засвідчили: власну державу  треба захищати зі зброєю в руках.

Книга нашої історії має багато героїчних сторінок, але, безумовно, блискучою і поряд з тим трагічною сторінкою залишається Українська революція 1917р.

Кажуть, що Господь Бог дає найтяжчі випробування тим, кого найбільше любить, очевидно, ми його улюбленці, адже історична доля українського народу – це багатовікова боротьба за право мати свою державність, національну ідентичність.

Бій під Крутами -  окрема сторінка української історії, виведена кривавими чорнилами. Героїчний подвиг юнаків, які не мали особливої військової підготовки, але грудьми стали на захист Батьківщини. Віддавши життя за Україну у боротьбі під Крутами, цим юнакам вдалось стримати наступ більшовиків на Київ. Цього вистачило, аби представники УНР і Центральних держав підписали мирний договір у Брест-Литовську. Він де-юре і де-факто визнавав українську незалежність, проголошену IV Універсалом УНР 22 січня 1918року.

Минуло 103 роки з дня трагічних подій біля станції Крути. Україна знову змушена захищати свою незалежність від натиску агресора. За ціною перемоги і рівнем героїзму ми - одна з найсильніших націй, яка готова боротися за власну державу

Слава Україні!