«Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка».

 

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічна мрія українців про вільне життя в самостійній соборній незалежній державі вела до великих зрушень, жертв, битв та політичних утворень на поч. ХХ ст. на просторах нашої Батьківщини.

Справжньою вершиною Соборницьких звершень українського народу, часів визвольної боротьби 1917-1920 р., став історичний Акт Злуки УНР і ЗУНР, обнародуваний в урочистій обстановці 22 січня 1919 р. на Софіївській площі міста Києва.

З нагоди цієї події у приміщенні бібліотеки Природничо-гуманітарного фахового коледжу представлені на виставці календарі, історичні альманахи, історико - хронологічні довідки, дослідження науковців висвітлюють історичні події тих років, становлення та розвиток української державності.

У цей січневий день 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно - демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб.