100-річчя IV Універсалу

23 січня 2018 р. у Природничо-гуманітарному коледжі викладач  історії Ходанич М.М. провела публічну лекцію на тему «Українська  Центральна Рада. ІV Універсал».

Мар’яна Михайлівна у своєму виступі зауважила, що у березні 1917р. минуло сто років від початку Української революції 1917-1921рр. – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада прийняла IV Універсал, за яким проголосила незалежність УНР.

Але українській політичній еліті не вдалося повною мірою втілити в життя ідею відродження державності. Це обумовлено не лише зовнішніми геополітичними чинниками, небажанням держав-переможниць у І Світовій війні бачити Україну незалежною, а й проблемами внутрішнього характеру. Йдеться про недостатню консолідацію суспільних верств, гострі ідейні суперечності політичної еліти, недооцінку значення збройних сил у захисті державного суверенітету, кволість мобілізаційних зусиль урядів, прорахунки у виборі стратегічних союзників.

Важливо, щоб молоде покоління об’єктивно оцінил події нашої історії і взяло необхідний урок у минувшини, щоб не повторити прикрих помилок. Пам’ятаймо: «Україна – понад усе!»

IMG-bf078b43fe9e40f04f10e22dac7f0f9a-VNike