Люби над все свій рідний край,

Де нас зродила мати.

В чужині долі не шукай

          Ці слова належать перу талановитого письменника, ім’я якого відоме не лише на теренах рідного Закарпаття, але й усієї України та за її межами. Мова йде про Василя Ґренджу-Донського, який  щиро закликав краян цінувати своє коріння, бути щирими патріотами рідної землі.

Із метою формування національної свідомості, любові до свого краю, народу, забезпечення духовної єдності поколінь та усвідомлення себе частинкою великого українського народу 12 травня відбулася літературно-історична прогулянка весняним Ужгородом, у якій взяли участь студенти-першокурсники груп «Будівництво та цивільна інженерія», «Геодезія та землеустрій».

Разом із своєю академнаставницею, викладачкою української мови та літератури Гординською Аліною Аурелівною, студенти пройшлися стародавніми вулицями міста, вимощеними давньою бруківкою, потішили око історичними будівлями, які є культурною спадщиною Ужгорода,  милувалися красою весняної природи і завітали до Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького. Тут на першокурсників чекало найцікавіше: зустріч і знайомство із старшими науковими співробітниками музею, які організували не просто екскурсію замком, а пізнавальну програму. Вероніка Петрушка та Анна-Марія Олейник запросили студентів до обговорення важливої теми євроінтеграції України у форматі «круглого столу», приуроченій Дню Європи — святу, що відзначається 9 травня в Україні. Усі учасники зустрічі мали можливість висловити свої думки щодо євроінтеграції для України, поділитися уявленнями про переваги цього процесу, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів. Організатори заходу підсумували, що це зближення України з Європейським Союзом як на рівні законів, так і на рівні правил та звичаїв, що існують у суспільстві, дуже важливе, але, перш за все, потрібно знати й шанувати історію свого народу, традиції своїх пращурів. Тому спілкування зі студентами продовжилося пізнавальною екскурсією Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм. Було дуже цікаво, комфортно та затишно! Екскурсовод розповіла неймовірні історії, легенди та таємниці міста, у якому добре жити, навчатися, працювати, любити!

На завершення студенти коледжу, втомлені, але наснажені позитивною атмосферою, декламували програмовий твір поета ХХ століття Володимира Сосюри «Любіть Україну», звучання якого було дуже символічним у контексті цієї змістовної і корисної прогулянки Ужгородом.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди…

В. Сосюра.