DSC_0331

У четвер, 21 квітня, у Природничо-гуманітарному коледжі відбувся       І обласний конкурс творчих проектів «Земля – наш дім». До участі в цьому заході були запрошені учні 8-9 класів ЗОШ м. Ужгорода та області. Студенти спеціальності «Землевпорядкування» та їх викладачі ретельно підготувалися до цієї зустрічі, що відбулася з нагоди Дня землевпорядника, Дня геодезиста, та приурочили її до Всесвітнього дня Землі.

Урочисте відкриття конкурсу відбулося за участі знаних гостей – декана географічного факультету УжНУ, к.т.н. Калинича І.В., спеціаліста юридичного відділу Головного управління держгеокадастру в Закарпатській області Головні К.І. та заступника Ужгородського міського голови         Білака О.П.

Зі щирими словами вітання та сподівання на подальшу співпрацю в якості студентів до більше як 20 учасників з різних шкіл та їх учителів звернувся директор коледжу Росоха В.В. Він також привітав студентів та їх викладачів із професійним святом та побажав подальших успіхів у цій вкрай важливій для нашої країни справі – розумному землекористуванні, збереженні безцінних земельних ресурсів.

До слова були запрошені й гості та члени журі конкурсу. Зокрема декан Калинич І.В. розповів присутнім про історію землевпорядкування та кадастру в Закарпатській області, перспективи розвитку галузі та нові технічні можливості. Іван Васильович щиро порадив своє майбутнє пов’язати зі спеціальністю «Геодезія та землеустрій», спочатку отримати диплом у коледжі, а далі – вступити до університету. Закарпаття потребує дипломованих фахівців!

Важливість цієї професії підтвердила і Головня К.І., яка звернула увагу на необхідність глибоких фахових знань, юридичної та економічної складових для успішної реалізації себе у професійній діяльності землевпорядника.

Згодом студенти ІІ-ІІІ курсів спеціальності «Землевпорядкування» та учасники конкурсу представили свої конкурсні роботи, пов’язані з геодезією, картографією, раціональним використанням земельних ресурсів як у нашому краї, так і за його межами.

За результатами конкурсу журі визначило 3 кращі студентські роботи та одну учнівську – Ригана Миколи, дев’ятикласника ЗОШ І-ІІІ ст. № 6         м. Ужгорода, який отримав диплом переможця. А всі інші були нагороджені дипломами учасників та майстер-класом роботи із сучасними приладами, що використовуються в геодезії, створенні топографічних та кадастрових карт, вивченні поверхні Землі. Найсучасніша техніка, що працює з супутниками, YРS – прилади – все це надовго прикувало увагу юних дослідників, яким уміло і цікаво розповідали наші викладачі – Калинич І.І., Пайш Г.М., Калинич Х.В.

Ми вітаємо колег із проведенням такого важливого заходу. Нехай Ваша перша вдала ластівка започаткує добру традицію щорічного конкурсу творчих проектів. Тож успіхів, Вам, шановні викладачі та студенти!

Чекаємо на Вас, дорогі цьогорічні випускники!